ManetBook ul. Partynicka 47, 53-031 Wrocław Email: biuro@manetbook.com NIP: 8992739303

pTel.: +48 71 792 86 80-81     |    507 082 705

FAQ

TEMATY, O KTÓRE NAJCZĘŚCIEJ PYTACIE:

1. GWARANCJA:
Wymienimy album na nowy, jeżeli został przez nas wykonany niezgodnie z przesłanym projektem lub jeżeli został zniszczony podczas transportu. Pamiętaj, aby w obecności kuriera spisać protokół uszkodzeń i prześlij nam kopię tego protokołu. W każdym przypadku jesteś zobowiązany odesłać do nas reklamowany egzemplarz. Jeżeli jednak chcesz go zachować możemy wykonać dla Ciebie nowy po odpowiednio obniżonej cenie, którą podamy po indywidualnych ustaleniach.
2. NIE DAJEMY GWARANCJI NA:
a. Albumy, w których klient dopuścił się błędów na przykład takich jak błędy ortograficzne czy stylistyczne, zastosował zbyt niską jakość obrazu (rozdzielczość, ostrość itp.), pomylił format czy układ na projektowanych stronach.
b. Z uwagi na ręczne wykonanie naszych produktów, dopuszczamy drobne różnice w kopiach tego samego projektu.
3. PROJEKT ALBUMU:
Na życzenie klienta nasi graficy zaprojektują każdy album z powierzonych zdjęć, które można przesłać do nas zarówno pocztą/kurierem na dowolnym nośniku lub umieścić na naszym serwerze FTP. Szczegóły ustalamy indywidualnie. Koszt według cennika umieszczonego na stronie w zakładce pomoc/cennik.
4. CZY ALBUMY POSIADAJĄ ZNAK FIRMOWY?
Albumy wykonywane dla zarejestrowanych u nas profesjonalistów nie są oznakowane. Znakujemy albumy wykonywane dla indywidualnych klientów (przede wszystkim foto książki) chyba, że zostało wyraźnie zaznaczone na formularzu zamówienia, że takiego oznakowania ma nie być.
5. TERMINY:
Albumy jest gotowy do wysyłki po około 14 dniach roboczych pod warunkiem, że nie ma błędów podczas przesyłania danych. Czas dostawy w Polsce to dwa do trzech dni. Albumy wysyłane w UE dostarczane są w czasie pięciu dni.
6. JAK SAMODZIELNIE PRZYGOTOWAĆ PROJEKT ALBUMU:
Zachęcamy do korzystania z naszego darmowego programu. Jeżeli jednak preferujesz inne programy graficzne, zapoznaj się z wytycznymi na podstronie POMOC/SAMODZIELNE PRZYGOTOWANIE ALBUMU.
7. JAKI PAPIER JEST UŻYWANY DO PRODUKCJI ALBUMÓW?
Używamy papierów FUJICOLOR CRYSTAL ARCHIVE SUPREME. Do wszystkich odbitek używamy Silk i Glossy, do mniejszych formatów (od 20x20cm) Metalic, Lustre i Mat.
8. Dlaczego kolory na monitorze są inne niż na wydruku?
Aby określić poprawność obrazu wyświetlanego na Waszym monitorze, zalecamy profilowanie ekranu kolorymetrem. Dzięki temu możemy uniknąć niechcianych niespodzianek.
9. Jakich profili kolorystycznych ICC najlepiej używać?
Najważniejsze jest, aby przesłane zdjęcie było w przestrzeni sRGB lub ARGB. Ponieważ zdjęcia są wykonywane na papierze FUJI, możecie użyć odpowiednich profili ICC dla tych papierów. Link do profili na podstronie PLIKI DO POBRANIA.
10. Czym różni się fotoksiążka od fotoalbumu?
Nasza fotoksiążka to wysokiej jakości druk cyfrowy na papierze satynowym o gramaturze 160 g. Fotoksiążka może zawierać nawet 200 stron. Metoda oprawy, czyli klejenie i szycie kartek na grzbiecie, nie pozwala na płaskie rozłożenie książki. Natomiast nasz fotoalbum to najwyższej jakości zdjęcia wywoływane w procesie chemicznym na papierze fototograficznym. Pomiędzy zdjęciami znajduja się przekładki, które pod wpływem odpowiedniej temperatury łączą oba zdjęcia. Dzięki takiej technologii, fotoalbum rozkłada się na płasko.
11. Czy mogę zamówić album w innym niż opisany na stronie format?
Oczywiście. Rozmiary albumów, które umieściliśmy na stronie, są najczęściej używanymi formatami. Wystarczy jednak, że przygotujesz odpowiednio projekt w rozszerzeniach podanych przez nas w instrukcji samodzielnego przygotowania projektu.
12. Czy cena albumu zmienia się w zależności od ilości kopii?
Tak. Zniżka będzie już od 3 zamówionych egzemplarzy i będzie ona ustalona indywidualnie. Możemy również wykonać zamówienia liczące po kilkadziesiąt czy kilkaset egzemplarzy. Cena jednostkowa jest ustalana indywidualnie.
13. Czy mogę zamówić kilka kopii albumu, ale każdą w innej okładce?
Oczywiście, bez względu na kolor czy materiał okładki, będzie to wciąż ta sama kopia i będzie jej przysługiwała odpowiednia obniżka ceny.
14. Złożyłem zamówienie, czy mogę je anulować?
Niestety nie możemy zagwarantować, że Twoje zamówienie da się jeszcze anulować. Prosimy o rozwagę przy składaniu zamówień. Jeśli jednak popełniłeś błąd, skontaktuj się z nami jak najszybciej, a udzielimy Ci informacji o stanie realizacji Twojego zamówienia.
15. Czy mogę zamówić album na prezent?
Możesz zrobić prezent i wówczas prześlemy album pod wskazany adres oraz zapakujemy go w ozdobny papier z kokardą. Takie specjalne opakowanie kosztuje dodatkowo 12 zł.
16. Gdzie znajdę ceny albumów?
Ceny albumów znajdują się na każdej z podstron w zakładce Produkty oraz na podstronie Cennik w zakładce Pomoc.