ManetBook ul. Partynicka 47, 53-031 Wrocław Email: biuro@manetbook.com NIP: 8992739303

pTel.: +48 71 792 86 80-81     |    507 082 705

Tłoczenie/złocenie

Oferujemy znacznie więcej niż kalendarze, albumy, fotoksiążki czy etui. Dokładamy wszelkich starań, by nasze produkty spełniały wymagania nawet najbardziej wymagającego klienta. Dbamy także o to, by każdy miał możliwość spersonalizowania artykułów według własnej wizji. Dlatego wykorzystujemy sprawdzone, nowoczesne technologie, by sprostać Twoim oczekiwaniom. Szczególnej uwadze polecamy możliwość złocenia oraz tłoczenia.

Złocenie (hot-stamping) znane również jako termodruk pozwala na uszlachetnianie druku na przykład na wizytówkach, zaproszeniach czy okładkach albumów i książek, a także na jego znakowanie i zabezpieczanie. Jest to technika druku wykorzystująca kolorowe folie oraz wypukłe matryce z materiału przewodzącego ciepło.

Tłoczenie natomiast stanowi rodzaj uszlachetnienia druku i nazywane jest suchym drukiem. Polega na wykonaniu na tłoczonym materiale trójwymiarowego wzoru (2,5D) poprzez ściśnięcie matrycą. W ten sposób następuje uwypuklenie nadrukowanego wcześniej napisu bądź grafiki. Proces tłoczenia najczęściej łączy się ze złoceniem. Ponieważ podczas złocenia wzór zostaje lekko wyciśnięty poprzez pojedyncze uderzenie matrycy, wykonuje się tłoczenie, które pozwala mocniej przetłoczyć materiał w głąb.

Wykonujemy złocenia oraz tłoczenia na materiałach introligatorskich, tekturze, kartonie, papierze, folii, tworzywach sztucznych, skórze, materiałach skóropodobnych, itp. Dostępne u nas kolory to: złoty, srebrny, zielony, biały, bordowy i czarny. Mogą to być zarówno dowolne napisy, elementy graficzne, jak i logotypy. To doskonała opcja na spersonalizowanie okładek kalendarzy, albumów czy książek zarówno na własny użytek bądź na prezent, ale nie tylko. Techniki te są często wykorzystywane również w gadżetach i materiałach promocyjnych przedsiębiorstw z różnych branż.

Niewątpliwą zaletą złocenia i tłoczenia jest wyjątkowa estetyka powstałych wzorów, a także trwałość. Powstałe dzięki tym metodom zagłębienia cechuje wysoka odporność na ścieranie.

Ważne informacje:
Przygotowanie matrycy do tłoczenia to koszt 100 zł (wielkość do 8 cm2, powyżej tego wymiaru ceny ustalamy indywidualnie). Maksymalny rozmiar tłoczonego elementu wynosi 28x28 cm.

jak to wygląda

Tłoczenie z matrycy

Tłoczenie na albumach, książkach:

do 10 egzemplarzy
bezbarwne - 10 zł (minimum 68 zł)
w kolorach - 11 zł (minimum 93 zł)

do 20 egzemplarzy
bezbarwne - 7 zł
w kolorach - 8 zł


Tłoczenie na wizytówkach, zaproszeniach itp.:

bezbarwne - 50 szt. 68 zł
100 szt. 112 zł

w kolorach - 50 szt. 93 zł
100 szt. 148 zł

Ceny dla większych ilości ustalamy indywidualnie.


zamów/zapytaj

Tłoczenie z zestawu liter

Tłoczenie napisów z dostępnego u nas zestawu liter:
bezbarwne - za literę 1,50 zł (min. 15 zł)
w kolorach - za literę 1,80 zł (min. 18 zł)

Ceny do 10 egzemplarzy.
Przy większych ilościach ceny uzgadniane są indywidualnie

zamów/zapytaj